Eesti on vigastussurmadelt Euroopas kolmandal kohal

Eesti on vigastussurmadelt Euroopas kolmandal kohal

8. juunil peetakse Tallinnas iga-aastane tervisedenduse konverents, mis tänavu keskendub vigastuste ennetamisele.

Kuigi vigastuste ennetamisel on Eestis viimasel kahel kümnendil palju ära tehtud, kuulume sellest hoolimata nende Euroopa Liidu riikide sekka, kus sureb vigastuste tõttu kõige rohkem inimesi.

Eesti vigastussurmade arv on Euroopa keskmisest 2,4 korda kõrgem ning surmapõhjusena kolmandal kohal. Seejuures on vigastussurmade arv meeste ning eelkõige tööealiste meeste seas tunduvalt kõrgem kui naiste hulgas. Nii on 15-34-aastaste hulgas peamised surmade põhjustajad liiklusõnnetused, mürgistused ja enesetapud ning alates 35. eluaastast enesetapud, alkoholimürgistused ning kukkumised. Surmadele lisanduvad ka vigastustest ja mürgistustest põhjustatud ravijuhud, mida haigekassa andemetel oli eelmisel aastal kokku ligi 243 000 ning nendega tegelemisele kulus 29,9 miljonit eurot.

Tervisedenduse konverents „Iga vigastus on ennetatav“ toob välja senised edulood vigastuste ennetamisel Eestis ja Euroopas. Konverentsil räägitakse nii liiklusohutusest, mürgistuste ennetamisest, tule- ja veeõnnetustest kui ka kodu- ning spordivigastuste vältimisest, samuti ohutu keskkonna kujundamisest ning sellest, kes vastutab vägivalla eest. Päeva lõpus arutletakse, millised peavad olema järgmised reaalsed sammud vigastuste ärahoidmisel Eestis.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada