Veebitest: viiendikul vastajaist võib olla alkoholisõltuvus

Veebitest: viiendikul vastajaist võib olla alkoholisõltuvus

Veebilehel Alkoinfo.ee on saadaval test, mille abiga saab inimene kiire ja usaldusväärse hinnangu oma alkoholitarvitamisega seotud terviseriskide kohta. Viiendik vastajaist said hinnangu, et tegu on võimaliku alkoholisõltuvusega.

AUDIT (The Alcohol Use Disorders Identification Test) nimelise küsimustiku on välja töötanud Maailma Terviseorganisatsioon ning seda küsimustikku kasutavad oma töös ka perearstid ja nõustajad.

AUDIT test keskendub alkoholi liigtarvitamise ning sõltuvuse esimeste märkide tuvastamisele. Test, mida peetakse üheks kõige täpsemaks, koosneb kümnest küsimusest ning see näitab, millisel riskitasemel on inimese alkoholitarvitamine. Riskitasemeid on kokku neli: madala riskiga tarvitamine, tervist ohustav tarvitamine, tervist kahjustav tarvitamine ning võimalik alkoholisõltuvus.

Alkoinfo.ee vahendusel tegi möödunud aastal AUDIT testi kokku 7689 inimest, kellest 4756 olid mehed ja 2933 naised. Tervist ohustavat  alkoholitarvitamist leiti 36% vastanute puhul, 11% vastajatest sai hinnangu, et nende alkoholitarvitamine on tervist kahjustav ning 20% vastanute puhul oli tegu võimaliku alkoholisõltuvusega.

Kui testi teinud naised kuulusid peamiselt madala riskiga tarvitanute (46%) ja tervist ohustava tarvitamise rühma (35%), siis meestest 37% kuulus tervist ohustava alkoholitarvitamise rühma  ja 27% võimaliku alkoholisõltuvuse rühma. Testi teinud naiste seas oli neid, kel on võimalik alkoholisõltuvus 11%. Kõige enam vastajaid oli vanuserühmades 18-24 ja 25-34 aastat. Tervist kahjustavat tarvitamist esines nendes vanuserühmades ka kõige enam. Võimaliku alkoholisõltuvusega inimeste arv oli aga suurem vanemates vanuserühmades.

Alkoinfo.ee lehel tehtud testide tulemused näitavad vaid küsimustikule vastanud inimeste tulemusi nende sisestatud vastuste alusel ega ole üldistatavad kogu Eesti elanikkonnale.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

Külamiis
14.03.12 03:45
Visake klaas viinaga puru ja tehke pidudele ükskord lõpp...AITAB KÜLL, vaatame mis siis saab.. eesti mees ja eesti naine ,ära Nuuma viinaga meie poliitikuid,sest nemad naeravad ja mõtlevad aktsiisile,mida meie rahvas kunagi laekunud rahadest kasu ei saa.. NÄETE ISEGI KUIDAS RIIGI - JUHID MEIE ÜLE IRVITAVAD...Me oleksime siis ainult tugevad ,kui ei joo.
-42
   
+63
KAS NENDEST NAISTEST
22.02.12 15:33
PEAVAD SAAMA LASTE EMAD,,OI,OI,OI
-38
   
+46
KÕIK NAISED
22.02.12 15:31
VIINARAVILE
-47
   
+35

Lisa kommentaar

Saada