Eesti doonorid on Euroopa keskmisest nooremad

Eesti doonorid on Euroopa keskmisest nooremad

Põhja-Eesti regionaalhaigla andmetel on Eesti doonorid Euroopaga võrreldes märksa nooremad ehk 78 protsenti Eesti vereloovutajatest on nooremad kui 40-aastased.

Euroopas on alla 40-aastaseid doonoreid keskmiselt 60 protsenti ning Euroopa suurima rahvaarvuga riigis Saksamaal näiteks 55 protsenti, ütles Eesti Doonorite Seltsi juhatuse liige Hannes Rumm ERR-i uudisteportaalile.

Rummi sõnul on hea teada, et Eestis on just nooremad inimesed kõige lahkemad doonorid, kes aitavad oma verega raskelt haigeid või õnnetustes vigastada saanud inimesi.

Eelmisel aastal sai Eesti haiglates erinevate verekomponentide ülekandeid üle 17 000 patsiendi. Vereloovutajate arv tõusis PERH-i verekeskuse andmetel Eestis eelmisel aastal 36 136 inimeseni ning viimastel aastatel on kasvanud püsidoonorite arv, kes käivad verd loovutamas mitu korda aastas.

Doonorite selts käivitas ka viiendat aastat järjest suvise reklaamikampaania, millega kutsub juulis ja augustis puhkust nautivaid inimesi verd lovutama.

"Meenutame suvepuhkuse ajal reklaamikampaaniaga Euroopaga võrreldes palju noorematele Eesti vereloovutajatele, et ka ilusate ilmade ajal vajavad haiglad doonoriverd," märkis rumm.

Doonorite selts tänab ajalehti Õhtuleht ja Postimees, Ajakirjade Kirjastuse ajakirju ning rahvusringhäälingu raadiokanaleid, mis toetavad sotsiaalreklaamikampaaniat. Tänavust reklaamikampaaniat rahastab sotsiaaalministeerium. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada