Aasta alguses on suitsetamisest loobujaid rohkem

Aasta alguses on suitsetamisest loobujaid rohkem

Paljud on andnud endale aasta alguses lubaduse suitsetamine maha jätta, kuid statistika järgi õnnestub see vaid vähestel.

Ida-Tallinna keskhaigla suitsetamisest loobujate nõustaja Tiiu Härm ütles, et tõepoolest on aasta algul selle sooviga tema juurde tulijaid rohkem olnud. Osa neist on ise otsustanud uuel aastal tubakavabalt elada, teised aga lubanud seda kellelegi teisele, kirjutab Tarbija24.

Vaid kolm kuni viis protsenti suitsetajaist saab halvast harjumusest ise lahti, enamik neist vajab nõustaja või mõne arsti abi. Ent ka siis pole tulemus sugugi kindel. Nõustaja testib esmalt suitsetaja nikotiinisõltuvuse taset ja teeb kindlaks tema füüsilise ja emotsionaalse seisundi. Aasta jooksul on inimene pideva jälgimise all. Enamasti on algul abiks nikotiini sisaldavad nätsud, -plaastrid ja -tabletid.

Neile, kes suitsetamisest loobumise tee läbinud, soovitab nõustaja tagasilanguse vältimiseks leida sõpru mittesuitsetajate seast, käia rohkem kultuuriüritustel ja üldse kodust väljas ning tegelda spordiga.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada