Halva töökeskkonna süül puudub iga päev töölt 5 protsenti töötajaist

Halva töökeskkonna süül puudub iga päev töölt 5 protsenti töötajaist

Kui iga Eesti elanik kulutab oma ravimiseks 1500 krooni, siis ettevõtjate kulutused ühe töötaja kohta on kõigest 160 krooni aastas.

Uuringud näitavad, et iga töötervishoidu investeeritud kroon toob tagasi 10 krooni, kuid paljud tööandjad pole seda Qualitas arstikeskuse tegevdirektor Tõnu Veldi sõnul mõistnud. Kulutused töötervishoiule moodustavad Eestis praegu ettevõtete müügitulust kõigest 0,015 protsenti, ulatudes 100 miljoni kroonini aastas.

Samas kulutavad eraisikud tervishoiuteenustele (koos ravimitega) üle 2 miljardi krooni. Kui iga Eesti elanik kulutab oma ravimiseks 1500 krooni, siis ettevõtjate kulutused ühe töötaja kohta on kõigest 160 krooni aastas, mida on Veldi hinnangul ilmselgelt liiga vähe, vahendab Tarbija24.

Veldi sõnul oleks vajalik tööandja tunnustamine ja nende maksukoormuse vähendamine töökeskkonda tehtud investeeringute eest. Töötervishoiu kaudu on võimalik inimese terviseprobleeme võimalikult vara avastada ja hilisemat kutsehaiguste tekkimist või suisa töölt ära jäämist hoida.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada