Andrus Lipand: tubakaseadus vajab kaasajastamist

Andrus Lipand: tubakaseadus vajab kaasajastamist

Rahvatervise ekspert Andrus Lipandi meelest vajab tubakaseadus kaasajastamist. Näiteks tuleks keelustada suitsetamine mootorsõiduki kabiinides ning lisada suitsupakkidele pilthoiatused.

Vähiliidu pressikonverentsil esinedes tõi Lipand oma ettekandes välja mitmeid ettepanekuid teiste riikide praktikast, kuidas tubakaseadust muuta võiks.

Üks ettepanekutest oli seadustada tubakasuitsu sisaldav siseõhu keskkond vähki tekitavaks, nagu see on Soomes ja Saksamaal. Samuti tuleks tema meelest tunnistada kehtetuks suitsetamisalad siseruumides.

Lipandile teeb muret, et alaealised võivad osta vesipiipu, mis pole seadusega keelatud. Selle vältimiseks tuleks kehtestada alaealistele alternatiivsete spetsiifiliste suitsetamise ja ainult selleks tegevuseks ettenähtud omandamise ja omamise keeld.

Eksperdi meelest tuleks keelustada suitsetamine mootorsõiduki kabiinides ning lisada suitsupakkidele pilthoiatused. Lipandi meelest oleks abiks ka tubakatoodete müümine eraldi tubaka- või alkoholipoodides. Suitsupakkidel võiks olla ka suitsetamisest loobumise nõustamise number, mis Eestis on 126 ja vähiliidu nõuandetelefon 800 2233.

Samal teemal:
Kuidas suitsust loobuda?
Iga kümne tunni järel haigestub Eestis üks inimene kopsuvähki

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada