Omavalitsused ja maavalitsused saavad toetust taotleda tervise edendamiseks

Omavalitsused ja maavalitsused saavad toetust taotleda tervise edendamiseks

SA Innove ja Sotsiaalministeerium kuulutavad 1. oktoobril avatuks taotlusvooru meetmes "Tervislike valikute ja eluviisidesoodustamine." Välja on võimalik jagada kuni 10 miljonit krooni Euroopa Sotsiaalfondi ja riigieelarve toetusraha.

Toetuse andmise eesmärgiks on töötuse ja mitteaktiivsuse ennetamine, et vähendada tervislikel põhjustel tööturultväljalangemist. Vooru raames toetatakse terviseteadlikkust tõstvaid ja tervislikke eluviise soodustavaid tegevusi, tervisetegevuskavade koostamist ning töökohal vaimse tervise edendamiselesuunatud projekte. Samuti saab raha taotleda
tööealistele sõltuvushäiretega inimestele ja nende lähedastele toetavate teenuste vajaduste hindamise ja arendamise jaoks ning HIV positiivsete tööturule naasmise või seal püsimise toetuseks.

Taotlusvoorust võivad toetust taotleda kohalikud omavalitsused või maavalitsused.

SA Innove struktuuritoetuste üksuse tööelu talituse juhataja Ülle Luide sõnul jagub toetusraha kõigile maakondadele, sest voorueelarve on jaotatud maakondade lõikes tööealise elanikkonnaosakaalu ja terviseseisundi järgi. "Toetussummad maakonna kohtajäävad 500 tuhande ja 1,5 miljoni krooni vahele," tõdeb Luide.

Vaata lisaks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada