Enne kooli arsti juurde

Enne kooli arsti juurde

September läheneb ning lapsevanematel, kelle laps esimest korda kooli läheb, tuleb lisaks vihikute-pliiatsite ostmisele ka lapsega enne kooli perearsti külastada.

Perearst Diana Ingeraineni sõnul peab 7-aastaselt laps käima silmaarsti- ja hambaarsti juures. ”Peale neid käike tuleb laps saadud otsustega perearsti juurde. Last mõõdetakse, hinnatakse tema psühhosotsiaalset arengut ja lõpuks koostatakse lapse läbivaatusprotokoll. Sinna peavad kindlasti kirja saama põetud haigused, vaktsineerimised ning muud tähtsad ja edaspidi jälgimist vajavad probleemid,“ selgitab perearst. „Protokoll on seda olulisem, et kooliõde koostab selle põhjal koolikaardi, kuhu hakkab järgnevaid lapse tervisega seotud andmeid sisestama,“ lisab ta.

Perearst arvab, et kõikidel lapsevanematel on kasulik üle vaadata, mis ajal ja mida lapse tervise juures jälgitakse. Selleks soovitab ta näiteks pilgu heita haigekassa kodulehele. „Tervisekontroll toimub õpilastele enamasti koolis, aga kolm korda 12 aasta jooksul peab käima perearsti juures – teises, viiendas ning üheksandas klassis,“ rõhutab Ingerainen.

Iga lapse võimekus on erinev. Kui kooli- ja trennipäevad pikaks venivad, ning huvitegevus hakkab õppimist segama, peaks seda arsti arvates piirama.

Pika päeva jooksul annab lapsele energiat tervislik koolitoit. ”Kui koolipäevad venivad pikaks ja toidukordade vahed on pikad, siis võib lapsele kaasa anda toitu, aga siis kindlasti tervislikku, tasakaalustatud toitu, mittemingil juhul magusat-rasvast!” soovitab Ingerainen.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada