Margus Viigimaa: eestlased võiksid siestat pidada

Margus Viigimaa: eestlased võiksid siestat pidada

Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse juhataja prof Margus Viigimaa soovitab kuuma ilmaga targasti käituda ning oma võimeid tunda. Samuti leiab kardioloog, et eestlased võiksid siestat pidada – nagu lõunamaades.

„Soovitan suure kuumuse ajal siestat pidada – mitte väga midagi tugevasti ette võtta. Katsume rohkem aktiivsed olla hommikul vara ja õhtul hilja. Sellega saab kahjustusi ja ohtlikke olukordi ära hoida,“ rääkis Viigimaa Vikerraadiole  antud intervjuus.

„Tervele inimesele ei tee kuumus midagi, annab südamele natuke suurema koormuse. Kui on aga eelnevad probleemid olnud, siis peab vastavalt ka käituma - füüsilist koormust piirama, jooma palju, kindlasti mitte alkoholi. Tuleb tempo maha võtta,“ ütles ta.

„Palavus ja kuumus panevad südame kiiremalt tööle ning sellega kaasneb ka vererõhu tõus, võivad tekkida südame rütmihäired. Kui need on eelnevalt olnud, võivad need oluliselt sageneda,“ selgitas kardioloog. „Kui palju higistatakse ja inimesed vähe joovad, võib tekkida veres kaaliumi vaegus ja seoses sellega on südame rütmihäired eriti kerged tulema. See võib ka viia südame verevaeguseni ning infarktiohuni välja“.

Viigimaa võrdles kuumust koormustestiga: „Kui kuumus tervise peale hakkab - on tunda, et pulss jääb kõrgeks õhtul, kui on juba jahe, süda puperdab ning enesetunne on halb ka jahedas, siis peaks pöörduma kõigepealt perearsti poole. Saame uurida, kas tegemist on ülepingutusega või tõsisema südamehaigusega,“ soovitas kardioloog.

Samal teemal:
Üleliigse päikesekiirguse eest tuleb end kaitsta
Kuum ilm sunnib paljusid arstide poole pöörduma
Kuumalaine ohustab lapsi, eakaid ja päikese käes töötavaid inimesi

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada