Toode number üks apteegis on sääsetõrjevahend

Toode number üks apteegis on sääsetõrjevahend

Kui kiirabi on täheldanud väljakutsete arvu tõusu seoses kuumade ilmadega, siis apteekide igapäevatöösse see suuri erinevusi pole toonud. Endiselt otsitakse sealt enim abi hoopis sääskede vastu.

Paljud apteegid kinnitavad, et sääsetõrjevahendid on sel kevadel ja suvel müügiartikkel nr 1. Sääsetõrjevahendite kõrval on praegust ilma arvestades ootuspäraselt populaarsuselt teine müüdav artikkel põletustevastased vahendid.

Apteekrite sõnul on inimeste teadlikkus liigse päikesekiirguse negatiivsest mõjust nahale ja nahavähi ohust suurenenud. UV - kaitsefaktoriga kreemid osteti valmis juba kevadel. Praegu on minevam kaup päevitamisjärgsed nahka rahustavad tooted ja ka põletuste vastased ravimid.

Tõnismäe Tänava Apteegi proviisor Tiina Sõerde sõnul kipuvad just naised liiga kaua päikese käes olema ja oma nahka põletama: “Eestimaa suvi on tavaliselt nii üürike olnud, et kui järsku soojad ilmad tulevad, püütakse sellest maksimum võtta.” Apteeki jõutakse tavaliselt alles siis, kui nahk hakkab järjest rohkem punetama ja villid nahale ilmuvad.

Üldiselt on apteekrid rahul eestlaste päevitamiskommetega ja ütlevad, et teadlikkus kasvab aasta-aastalt. Halvem lugu on turistidega, meie põhjanaabritega, kes päikesekaitsekreeme kasutavad väga vähe. Pärnu Lõvi apteegis olevat tihti näha, kuidas eelmisel päeval rannas punaseks põlenu tuleb järgmisel hommikul päevituskreemi ostma, et päikest veelgi enam ligi meelitada. Apteekri nõuandeid sealjuures iga kord ei kuulata.

Vanemad inimesed, südamehaiged ja teised krooniliste haiguste põdejad juba teavad, et sellise ilmaga ei tasu väljas käia ning püsivad jahedas. Seetõttu pole apteekidel vaja olnud esmaabi alast nõu anda ega ole ka märgata südameravimite kõrgenenud müüki. Üksikutel juhtudel on telefoni teel nõu küsitud ülekuumenemisest tingitud üldise enesetunde halvenemise vastu.

Autor: Jaanika Liinar

Samal teemal:
Üleliigse päikesekiirguse eest tuleb end kaitsta
Kuum ilm sunnib paljusid arstide poole pöörduma
Kuumalaine ohustab lapsi, eakaid ja päikese käes töötavaid inimesi
TOP10 kõrvetavat küsimust päikesest

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada