Reisijad toovad Eestisse aastas sadu haigusi

Reisijad toovad Eestisse aastas sadu haigusi

Aasta-aastalt toovad inimesed reisidelt endaga üha enam haigusi kaasa ning nakatumine on kõige sagedamini tingitud hügieeninõuete eiramisest.

Mullu toodi Kutsari sõnul kokku Eestisse 300 eri haigust, millest kõige eksootilisemaks võib pidada nelja malaariajuhtumit, sest sellesse haigusesse pole Balti mere regioonis nakatuda võimalik, vahendab ERR.

Lisaks malaariale toodi 2009. aastal Eestisse selliseid haigusi nagu A-viirushepatiit, salmonelloos, düsenteeria, samuti ka pandeemilist gripiviirust, noroviirusnakkust ja kampülobakterioosi. Seejuures kõikidest Eestis diagnoositud A-hepatiidi juhtudest 89 protsenti oli kaasa toodud mõnest välisriigist. Käesoleval aastal on turistid terviseameti praeguste andmete järgi endaga kaasa toonud juba 53 nakkushaigust, neist 5 salmonelloosijuhtu, 11 kampülobakterioosi, 8 düsenteeriat, 3 läkaköha ja isegi 2 Soomest saadud puukborrelioosi.

Enamik neist haigustest, välja arvatud A-hepatiit, on sellised, mille vastu ei saa end vaktsineerida. Soolenakkuste puhul on enamasti põhjuseks vähene tähelepanu hügieeninõuete. "Ei valita, kus süüa, inimesed ostavad näiteks tänavalt toitu ja ilmselt ei vali ka, millist vett juua ega pese piisavalt käsi," rääkis nõunik.

Üle-eelmisel aastal tõid turistid endaga kaasa 204 ning 2007. aastal 205 haigust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada