Nädalavahetusega lisandus 1683 ennast HIV suhtes kontrollinud inimest

Nädalavahetusega lisandus 1683 ennast HIV suhtes kontrollinud inimest

5. ja 6. juunil oli võimalik viies Eesti suuremas linnas teha HIV-kiirteste. Kokku käis end kahe päeva jooksul testimas 1683 inimest.

Positiivseks osutusid 38 testija tulemused. Nõustamise käigus selgus, et 27 inimest olid oma staatusest juba teadlikud ning soovisid seda üle kontrollida. Esmapositiivseid tulemusi oli 11.

Testimistelgid olid avatud Tallinnas, Narvas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis, kolmes viimati nimetatud linnas sai kiirteste teha esmakordselt. Tallinnas käis testimas 569 inimest, neist neli olid esmaspositiivsed. Jõhvis oli 288 testitud, neist viis esmapositiivsed. Narvas testiti kahe päeva jooksul 342 inimest, kellest kahe test osutus positiivseks. Tartus tehti test 329 ja Pärnus 152 inimesele, HIV-positiivseid inimesi nendes linnades ei leitud.

Tallinnas ja Narvas oli võimalik ka juba varem, 16. mail kiirteste teha ning täpsustatud andmetele käis siis kahes linnas kokku testimas 649 inimest, nendest 27 test osutus positiivseks. Vähemalt neli neist olid varem oma HIV-nakkusest teadlikud ja tegid kordustesti. Esmakordselt oli samalaadne kiirtestimise üritus Eestis eelmise aasta 30. novembril ja 1. detsembril Tallinnas.

Testimistelgid olid üleval Tervise Arengu Instituudi kampaania „Ainus viis kindel olla – mine testima!“ raames.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada