Bakterid teevad targemaks

Bakterid teevad targemaks

Uue uurimuse kohaselt võivad kindlat liiki bakterid lisaks juba varem tõestatud antidepressiivsele mõjule muuta nendega kokku puutuvaid imetajaid arukamaks.

"Mycobacterium vaccae on looduses levinud mullabakter. Varasemad sama bakteriga läbi viidud uurimused on näidanud, et kuumusega tapetud bakterite süstimine hiirtesse kutsus esile mõnede närvirakkude kasvamise ajus, mille tulemusena suurenes „õnnehormooni“ serotoniini tase ja hiirte ärevus vähenes, vahendab Novaator Physorgi.

"Kuna serotoniin mängib rolli ka õppimisel, tahtsime välja uurida, kas elavate M. vaccae bakterite manustamine hiirtele parandaks õppimisvõimet,“ selgitas uurimuse autor Dorothy Matthews. Koos oma kolleegi Susan Jenksiga söötis Matthews hiirtele baktereid ning analüüsisid hiirte võimet labürindis orienteeruda.

Baktereid söönud hiired suutsid labürindi läbida kaks korda kiiremini. Teises katses lõpetati hiirte toitmine bakteritega ning kontrolliti uuesti nende labürindi läbimise võimet. Kuigi hiired suutsid ülesandega hakkama saada veidi aeglasemalt kui bakterite söömise ajal, olid nad siiski keskmiselt kiiremad kui kontrollhiired, kes kunagi baktereid polnud saanud.

Viimase testi läbisid hiired pärast kolmenädalast puhkust. Kuigi katsehiired läbisid labürindi ikka veel kiiremini kui kontrollhiired, polnud erinevus gruppide vahel enam statistiliselt oluline, mis näitab, et bakterite mõju õppimisvõimele on ajutine.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada