valus peenis 30.06.06 / Uroloogia

Külastaja küsib:

tere,
olen 26aastane mees, u 1,5 kuud on mu peenis erektsiooni ajal väga valus, eriti just vasakult poolt (tavaolekus valu või ebamugavust ei ole, urineerimine ei ole sagenenud). samuti on ta alates sellest ajast erekteerunud olekus vasakule poole üsna tugevalt viltu. lisaks ajab peenisepea nahka.
umbes 4 kuud tagasi diagnoositi naisel ureaplasma, mul ei olnud siis muid vaevusi kui see, et peenisepea ajas nahka. mina arsti juures analüüse andmas ei käinud. võtsime mõlemad 7 päeva antibiootikume ning tundus, et probleem kadus (järelkontrolli ei pidanud naise arst vajalikus). kuigi olime viimati u nädal tagasi kaitsevahenditeta vahekorras, ei ole naisel mingeid kaebusi tekkinud. suguhaigusi ei ole mul ega partneril diagnoositud, samuti ei ole naisel seenhaigust. mina pole kunagi kontrollis käinud.
kahjuks ei saa ma hetkel ka arsti juurde minna, kuna olen välismaal. sellest tulenevalt on ka suguelu väga ebaregulaarne.
kas tegemist võib olla põletikuga? mis seda võib põhjustada? kas ebaregulaarne suguelu võib olla põletiku põhjus?
tänan!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ureaplasma on ka sugulisel teel leviv infektsioon e. suguhaigus. Kindlasti peaks mõlemad kontrollima, kas peale antibiootikumi kuuri on infektsioon välja ravitud.
Peenise kõverus ja valu erektsiooni ajal on teine haigus, kus korgaskeha seina tekib fibroosnaast, mis ei veni erektsiooni ajal ning tekitabki valuliku painde naastu poole. See naast on sõrmega tuntav. Haigust nimetetakse Peyronie tõveks ja ravi on operatiivne.
Ülo Zirel