põiepõletik? 14.12.04 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere, olen 37 aastane naine ja mul on erineva esinemissagedusega nö põiepõletik alates 20 eluaastast. Esimene kord kaasnes see vahekorraga, hiljem kuidas kunagi. Ühtegi günekoloogilist probleemi ei leitud, samuti uroloogilist. Tegu ei ole põiepõletiku kui sellisega, kuna põis ise on korras, valu ja väga vastik tunne on kusagil alumistes kuseteedes. Lõpuks leiti mul herpes (mis kuidagi nähtavalt ei väljendu) ja uroloog määras kolmekuuse ravi valtrexiga. Kuid probleem esines sama sagedusega ka selle ravi ajal, mille ma läbi tegin. Ükski antibiootikumikuur pole siiani aidanud. Millest saaks abi, mida peaks veel kontrollima?

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
raske aidata. Te ju ise ka ütlete, et tegu pole põiepõletiku kui sellisega. Ka uroloog pole põiepõletikku diagnoosinud. Antibiootikumid tõesti vaagnavalu puhul ei aita. Kuna algas probleem vahekorra järgselt, soovitaks siiski pöörduda teise naistearsti poole. Võib-olla saab tema teid aidata. Muidugi esineb naistel tihti nn. kroonilise vaagnavalu sündroomi, millel otsest põhjust ei leitagi. Sellisel juhul peate leppima valuvaigistitega.
Parimat,
Ülo Zirel