Lapsel voolab uriini. 18.06.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Te ei ole küll lasteuroloog, aga ehk oskaksite mind natukene aidata. Nimelt oli minu pojal kateeter sees 5 päeva, seoses pisiopiga. Kõik näis olevat korras. Nüüd aga olen täheldanud, et lapsel tilgub uriini iga väikese pingutuse peale, ka enne uriinijuga eritub tal tilkasid. Samas on tal ka minuarvates peenise ots muutunud. Enne, kui ma eesnahka natuke tagasi lükkasin, et puhastada, avanes see ilusasti (just see peenise ots) Nüüd aga, kui ma lükkan eesnahka tagasi, eritub sealt esiteks alati natukene uriini ja ots avaneb nii nagu oleks peenis õhku täis, ühesõnaga on see ots teistsugune. Samuti punetab peenise ots aegajalt, kuigi puhastan ja pesen seda hoolikalt.
Ette tänades!

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
ilmselt on laps saanud kateetrist haiglanakkuse, mis on üsna sage. Tuleb teha uriinikülv, vaadata, mis mikroobiga on tegu ja teha vastav antibiootikumi ravikuur. Niisama antibiootikumi anda ei soovita, sest haiglabakterid on paljudele ravimitele üsna tundetud.
Ülo Zirel