Küsimus eesnäärme kohta 15.01.08 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tervist! Mul on õrnalt kõrvetav tunne ühes kohas, eriti kui ma vajutan selle koha peale, see koht on 10cm nabast allapoole umbes maani, kus peenis pihta hakkab ja poolteist sentimeetrit vasakule (endapoolt vaadatuna). Kas seal asub eesnääre või põis? Kui eesnääre, kas see on põletiku tunnusmärk? Olen veel suhteliselt noor ja lugesin, et noortel põletiku omajatel on oht haigestuda vanaduspõlves vähki 2 korda suurem.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
pigem võiks kahtlustada vasakpoolset kubemesonga. Põis ja eesnääre asuvad häbemeluu taga.
Ülo Zirel