Beebi keeldub toidust ja piimast 12.11.23 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Meie 11. kuune beebi haigestus nädal tagasi covidisse. Peale haiglast koju tulekut keeldub ta toidust ja ka piimast. Suhteliselt valiv sööja oli ta ka varem, aga endale meeldivaid (väheseid) asju ikka sõi. Nüüd vahel harva õnnestub talle sööta natuke õuna- või porgandipüreed, aga enamasti hakkab kätega vehkima ja rabelema juba ainuüksi siis, kui näeb endale lusikat lähenemas. Piima osas saab ta Hipp 2 valmis jätkupiima. Ega ta haiglas ka väga palju ei söönud, aga vähemalt piima jõi. Nüüd on sama reaktsioon ka piimapudeli peale. Oleme talle päevas mõned pudelid lihtsalt jõuga sisse jootnud, kuna arst ütles, et kui ta ka muud ei söö, aga piima joob, on kõik hästi. Selline jõuga surumine tundub nii vale, samas on näha, et laps on viril ja näljas ning peale piimajoomist oluliselt rõõmsam ja energilisem. Naljakas on asjaolu, et kui piimapudel juba otsapidi suus on, siis ta joob. Aga selle suhu saamine on tõsine võitlus. Praegu kestab selline olukord juba neljandat päeva ja me ei tea, mida teha. Jõuga piima jootmine ei saa ju olla lahendus, samas ei saa 11. kuune ka ilma söögita-piimata olla. Mulle on öeldud, et laps end nälga ei jäta, aga meie lapse puhul jääb küll selline mulje. Näha on, et ta on näljane. Sai oma kätte õuna ja kurgi ja tahtis neid nosima hakata. Samas on tal suus ainult 3 hammast, närida ta ei saa ja omades varasemat kurkutõmmatud tüki kogemust, ei julge me talle selliseid asju kätte anda. Aga mõistus on otsas ja ahastus tuleb peale. Tänan Teid ette vastuse eest.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kui pudel ei sobi, proovige harjutada tassist joomist. Võib anda ka lusikaga nagu olete andnud püreed.
Vägisi sööta ei saa. Imenippe ei ole, lahendused võivad olla erinevad.
Ongi vaja kannatust. Kõige olulisem, et vedelikupuudust ei tekiks, et laps ikka pissib.

Jõudu,
Kjulge