Beebi gaasivalu ja ema toitumine

Beebi gaasivalu ja ema toitumine

Ehkki beebi gaasiavalu on sageli seostatud imetava ema toitumisega, on see seos siiski nõrk. Seetõttu võib enamikule rinnaga toitvatest emadest anda menüü osas vaid üksikuid soovitusi.

Vältige kofeiini sisaldavaid jooke (kohv, kange tee, koolajoogid), sest rinnapiimas sisalduv kofeiin muudab imikud sageli rahutuks.

Ema tarvitatavad koor ja piim võivad põhjustada vastsündinul allergiat ning see omakorda nutmist. Diagnoosimata allergia sümptomiteks võivad olla kõhuvalu, nutt ja ebaregulaarne sooletegevus, aga ka kõhulahtisus. Magusad ja karboniseeritud joogid ema toidusedelis võivad soodustada käärimisprotsesse ning põhjustada gaasi teket beebi sooltes, mis suurendab koolikute tekkevõimalust.

Vältige sibulat, küüslauku jt tugevamaitselisi toiduaineid (nende toiduainete tugev maitse võib mõjutada ka rinnapiima maitset, mistõttu laps keeldub seda imemast). Samas võib rinnaga toitmise ajal julgesti enamikku toiduaineid süüa. Jääge oma tavalise menüü juurde ja jälgige, kuidas laps sellele reageerib. Ärge muutke gaasi tekke hirmus üleliia oma toitumisharjumusi. Enamik emasid võivad süüa kõike seda, mida nad soovivad.

Siiski võivad mõned imikud olla mõnede toiduainete suhtes tundlikumad, mistõttu peavad ka emad toitu tähelepanelikumalt valima. Kui te märkate, et teie laps nutab pärast mõne toiduaine söömist rohkem kui tavaliselt, siis vältige seda toiduainet ühe nädala vältel ja proovige siis uuesti.

Kui olete veendunud, et just see toit põhjustab lapsele vaevusi, siis püüdke seda oma menüüs vältida. Vürtsised, kibedad ja teravamaitselised toidud (mis sisaldavad näiteks tšillipipart või toorest sibulat) võivad tekitada olukorra, kus imik keeldub rinnapiimast ja hakkab nutma, sest piima maitse muutub ebatavaliseks. Sellisel juhul ei ole koolikute põhjuseks otseselt rinnapiim, vaid selle maitse.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada