Täpikesed peenisel 20.02.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23a noormees. Sai siin nädal aega tagasi pidu peetud ja peo käigus tegi üks suvaline tüdruk mulle suuseksi (mitte midagi enamat )ja ka enda arust kondoomiga, kuid kuna olin joonud, siis 100% ei julge väita, et kondoom pealt maas ei käinud. Möödusid siis mõned päevad ning avastasin suguti pea peal (eesnaha all) sellised punased täpikesed/villikesed, kuid need ei seganud üldse, ei mingit valu ega midagi, kõik nagu tavapärane. Läks siis veel mõned päevad mööda ning täpikesed hakkasid kaduma ja kadusid täielikult. Nüüd aga olen mures, et kui täpikesed kadunud ja kõik ok, kas peaksin ikkagi kontrolli pöörduma? Ning mis see võis olla?(Soovitate mingit ravimit?) Kas peaks HIV testi ka tegema? ETTE TÄNADES!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Mõni kord võib eesnaha-alune põletik tekkida ajutisest immuunsuse langusest, mille põhjuseks võib olla ka suurem alkoholi tarvitamine (nagu ma aru saan, oli pidu küllaltki hoogne). Kui täpikesed on kadunud, siis hetkel mingi ravimiga piirkonda määrima ei pea.
Kui kasutasite oraalse vahekorra ajal kondoomi, siis pole põhjust nakatumist karta. Kui Te aga täpselt ei mäleta, mis peol toimus, oleks mõistlik siiski lähiajal end sugulisel teel levivate haiguste osas testida. Mis puutub HI-viirusesse, siis tavaliselt on süljes viiruse kontsentratsioon madal võrreldes teiste kehavedelikega ning oraalseksi puhul nakatumisrisk minimaalne.
Edaspidiseks ettevaatlikust soovides,
Kristi Abram