Klamüüdia 13.12.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olen 44-aastane mees ja üle 20 aasta abielus olnud. Umbes 2 kuud tagasi oli mul juhusuhe. Nädalapäevad hiljem tundsin end imelikult ja pöördusin meestearsti poole. Tehti analüüs ja diagnoositi klamüüdia. Raviks määrati ühekorde doos, vist oli Sumamed või midagi sellist. Ka abikaasa tegi analüüsi, tema oli puhas. Nüüd teatas ka teine naisterahvas, et tema analüüs oli negatiivne. Oma abikaasas olen 100% kindel, teises naises mitte. Kas ta valetab või on mingi kolmas võimalus veel? Kust siis mina selle haiguse sain? Arsti jutu järgi on see edasi antav vaid sugulisel teel, kuid rohkem pole mul minevikus kõrvalsuhteid olnud. Abikaasa käib müoomi tõttu regulaarselt 2 korda aastas günekoloogi juures.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Sugulisel teel levivate infektsioonide puhul esinab suhteliselt sageli vale-negatiivseid analüüside vastuseid.Mis tähendab, et Teie partnerite ühekordne negatiivne vastus klamüdioosi suhtes ei pruugi veel sugugi tähendada, et neil seda nakkust tegelikult ei esine.