Klamüüdia 19.05.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul diagnoositi klamüüdia, sain 10p antibiootikume ja nüüd peaks olema kõik korras.Haigus avastati juhuslikult, kaebusi polnud.
Kuna kõik suguhaiguste testid tehti mulle ka vähem kui aasta tagasi siis olen päris kindel milliselt partnerilt haiguse sain. Temale ravimeid välja ei kirjutatud, kuna meie läbikäimine ei ole väga tihe ning ma ei saanud teda kätte.
Kui sain partnerile halvad uudised edastatud tegi ta ise ka testi. Ta vist tegi mingisuguse kodus läbi viidava testi mitte päris arsti juures. Tema tulemused olid negatiivsed. Kui usaldusväärsed need kodus tehtavad testid on? Temal oli vist uriiniproovist. Kas on võimalik, et mees on vaid haiguse edasikandja ning ise nakatunud pole? Kui tema test oli nüüd negatiivne ning ta ravi läbi ei tee siis edasikandjana saaks ta haiguse mulle ju kohe uuesti anda?
Partneril on ravikindlustus olemas kuid kuna meesterahvad pole arsti juures käimises eriti pädevad siis kuhu oleks tal kõige kiirem ja mõttekam pöörduda (Tallinnas)?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ma ei oska arvata, missugust testi mees kodus kasutas. Kui ta kasutas mingit kiirtesti, siis nende usaldusväärsuse kohta on mul andmed ebapiisavad. Kui ta kasutas www.testikodus.ee kaudu saadud testi ja saatis proovi laborisse, siis metoodika peaks olema usaldusväärne (sama, mida kasutatakse ka raviasutustes), aga väga palju sõltub ka sellest, kui korrektselt on proov võetud ja mis võis juhtuda prooviga transpordi tingimustes.
Negatiivne vastus ei välista haiguse olemasolu ja kui on põhjust kahtlustada, et partner on nakatunud, tuleb leida võimalus uus proov teha. Ma hetkel ei tea, kui pikad arsti järjekorrad Tallinnas on, aga võib uurida nii nahaarstide, kui ka meestearstide vastuvõtuaegasid.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kood 45269

Tere

Saatsin just teile küsimuse kuid kahjuks ajasin klamüüdia ja kondüloomid segamini.Põhjuseks siis on kondüloomid.
Lugupidamisega Siim

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Palun korrake küsimust.

Loe edasi

gonorröa ja klamüüdia

Tere!
Kas on võimalik nakatuda eespool nimetatud haigustesse ka mittesugulisel teel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäosus nakatuda urogenitaalsesse klamüdioosi ja gonorröasse mittesugulisel teel on äärmiselt väike.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi