Klamüüdia 11.01.13 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul diagnoositi aastaid tagasi klamüüdia. Saime mõlemad partneriga ravimid peale ja kordustest näitas, et kõik on korras. Küll aga nüüd, aastaid hiljem, tekkisid mul kolm korda u. poole aastase vahega väga tugevad valud emakas menstruatsiooni esimesel päeval. Käisin arsti juures ja üks arst ütles, et tagantjärgi ei oska midagi öelda, millest see põhjustatud võis olla (kohe aga arsti juurde ei saa, järjekorrad), teine arst tegi klamüüdia proovi, mis oli positiivne. Kirjutas jällegi ravi mulle ja elukaaslasele.

Sellega seoses ka küsimus: kas on võimalik, et eelmisel korral ei allunud klamüüdia ravile? Sest partner on sama ja meil ei ole olnud kõrvalsuhteid. Mul oli lisaks tugevad valud emakas, külm higi, nõrkus, minestamine ja kõhulahtisus. Kas need sümptomid võivad viidata sellele, et klamüüdia on nüüd aastatega hullemaks läinud?

Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tänapäeval tehtavad testid on väga tundlikud ja annavad väga harva valenegatiivseid tulemusi. Kui järelkontrolli testid olid mõlemal korras, siis on üsna vähetõenäoline, et haigus jäi eelmisel korral välja ravimata. Testid paraku näitavad ainult seda, kas haigustekitaja on olemas või puudub, kuid nende põhjal ei saa dateerida, missugusel ajahetkel nakkus on saadud. Soovitan kindlasti peale ravi lõppemist kordustestid teha.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Suguhaigused

kood 45269

Tere

Saatsin just teile küsimuse kuid kahjuks ajasin klamüüdia ja kondüloomid segamini.Põhjuseks siis on kondüloomid.
Lugupidamisega Siim

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Palun korrake küsimust.

Loe edasi

gonorröa ja klamüüdia

Tere!
Kas on võimalik nakatuda eespool nimetatud haigustesse ka mittesugulisel teel?

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Tõenäosus nakatuda urogenitaalsesse klamüdioosi ja gonorröasse mittesugulisel teel on äärmiselt väike.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi