Lambivalgel magamine 30.01.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu 4-aastasel pojal on tekkinud komme keset ööd üles ärgata ja oma toas laelamp põlema panna. Siis magabki hommikuni lambiga.

Olen lugenud, et lambivalgel magamine lapseeas suurendab lühinägelikkuse tõenäosust hiljem. Kas see on tõsi? Kas lambivalgel magamine on silmadele kahjulik?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Miks Teie laps pimedust kardab võiks küsida lastearstilt, parem lastepsühholoogilt. Lühinägevuse põhiline põhjus on ikkagi geneetiline, pärilik. Uuringu tulemusi, et valges magamine suurendab lühinägevuse riski, ei pea vist väga tõsisesl võtma. Oli see uuring ju tagantjärgi täiskasvanu meenutuste alusel koostatud. Kui küsida kas Sul lapsena vahest lamp põles öösel, vastab ju iga inimene, et võib-olla oligi nii.