Põletus või allergia 11.02.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen 24a neiu, silmaalused ja -pealsed pidevalt paistes, silmad kipitavad ja jooksevad vett. Aastaid tagasi käisin Tartu Linnapolikliinikus silmaarsti juures, kes diagnoosis kroonilse põletiku, kirjutas ravimi ning ütles, et see on ravimatu. Käisin seal veel nii mitmedki korrad, kuid kirjutati julgelt aga sama rohtu. Tunnen, et ka silmanägemine on halvemaks muutunud, kuid nemad ütlevad, et prille mulle vaja ei ole. Kunagi nägin tänaval kõndides juba kaugelt, kes vastu tuleb, kuid nüüd on näod udused. Umbes 6 kuud tagasi läksin teise arsti juurde, kes ei leidnud põletikust jälgegi, arvas, et tegemist on hoopis allergilise reakstsiooniga, kes teab mille suhtes. Kirjutati jälle mingid tilgad, kuid silmad ikka endised ja mulle tundub, et aina hullemaks läheb. Kas on olemas Tartus ka selline arst, kes teeks põhjalikud analüüsid ning kellele saaks kindel olla, et tõesti õige põhjuse üles leiab?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võiks pöörduda Silmakliiniku arstide poole. Kroonilised ja allergilised põletikud pole mitte sugugi alati väljaravitavad.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

haige silm

minu sõbral on üks silmamuna hall ja talle on öeldud et seda ei saa ravida sest kuna tal on sarvkest haige mida teie arvaksite?

Vastas dr Leo Schotter

Mina arvan nii, et ilma sõpra nägemata ei oska midagi kindlat arvata. Juhul, kui on ainult sarvkesta probleem, siis on võimalik sarvkesta siirdamine. Juhul, kui on ka silma sügavamad osad kahjustatud, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi