Silmade tervis ja arvutimonitorid 28.01.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin teada, kas on tehtud uuringuid LDC (ehk vedelkristall) monitoride mõju kohta silmade tervisele. Viimasel ajal on need kenad õhukesed montorid vaatamata hinnale vägagi populaarsed. Olen märganud (ja samuti mõned mu kolleegid) silmade kiiremat väsimist peale seda kui hakkasin kasutama LCD monitori.

Tänan

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Üldreeglina on asi ikka vastupidi, LDC monitorid on silmadele sõbralikumad. Loe avalehelt 'Arvuti ja tervis'.