Sportimine kroonilise prostatiidi ravi ajal 13.12.17 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Senise aktiivse tervisesportlasena (ratas,jooks,ujumine,suusatamine) tabas mind ootamatu diagnoosina krooniline bakteriaalne prostatiit. Sümptomid on talutavad - surve jalgevahel, mõninad urinineerimishäired. Raviks 20 päeva Ciprinoli, Relifex ja midagi oli veel kaheks kuuks. Arst ei ole vastanud selgelt, kas ja millises mahus milliseid spordialasid võiks edasi teha ravi ajal? Ciprinol vist teeb liigesed ja kõõlused kangeks. Aga ujumine? See on seotud riskiga alakeha külmetada? Jääbki kabe ja doomino?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Kabe ja doomino juurde võib lisada ka laua tennis. Aga tõsiselt rääkida organismi normaalseks toimimiseks vajalik korralik vereringe. Põletiku ajal vere varustamine on häiritud siis halveneb ka vastava elundi funktsioneerimisevõime. Elundites tekib veri pais. Eriti see on tähtis prostatiidi juhul. Õnneks olemas rida lahendusi, mis aitavad taastada vereringe väike vaagna elundites ja aktiivse tegemise korral isegi parandata seda ning millel on positiivne mõju hormonaal süsteemile ja seksuaal funktsioonile. Harjutused on suunatud nn häbemeluu-õndraluulihase tugevdamisele. Lihtsõnadega need võin nimetada väikse vaagna lihastele suunatud füüsilised harjutused (võite selle kohta lugeda netis – pakutakse väga palju materjalid). Siis lõppsõna et füüsiline aktiivsus väga vajalik kõigile ja prostatiidi ägenemise ajal ei sobi ainult need spordialad mis on seotud ülekülmetamisega (just ratasõit, ujumine meres,pikaajline suusatamine), vaid ettevaatlikult nendega ikka tohib tegeleda! Ülekoormused ka ei ole soovitav!