Kanged liigesed 27.12.03 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp dr Kati Otsa
Pöördun Teie poole järgmise murega: aasta tagasi opereeriti mul kurgumandlid. Vereanalüüsi põhjal diagnoositi samal ajal mul ka liigeste põletikku. Liigesed olid kanged ja valulikud. Mõneks ajaks oli kõik korras. Nüüd aga tunnen, et hommikul tõustes on jalad ja käed väga kanged ja alguses liikuma hakkamine on väga vaevarikas. Lisaks on tekkinud käte suremine ja nn"kangekaelsus". Käisin 10 korda selja ja kaela massaažis ja massöör ütles, et 10 korraga ei saa eriti leevendust, mida teha.
Jane

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Hommikune liigesjäikus viitab üldiselt üsna selgelt liigespõletikule. Peaksite kindlalsti reumatoloogi poole pöörduma. Massaazh üksi siin ei aita.