artroos 28.06.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Probleem selles, et minu emal on artroos (perearst ütles selle kohta veel, et see on üldhaigus!). Asi on päris hull, vahepeal käib kepiga lausa. Sööb tablette,ei tea kahjuks, mis tablette,Arvata on, et valuvaigisteid.Aga asi selles, et kuna see perearst täitsa tumba on (vabandust väljenduse eest) ,ei kirjuta ta emale ka saatekirja kuhugi teisele arstile,et asja parandada.Eelmine aasta käis Tartus uurimisel, kirjutati ravitallad välja.No ega nendest midagi kasu küll ei ole.Ema teab küll,et liikumine teeb head ja ta liigub päris palju,aga ega asi ei saa ju ometi nii jääda!?Mida teha?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Paluge ikka saata ema kas ortopeedi või reumatoloogi vastuvõtule. Võibolla vajab ta operatsiooni? Võibolla vajab täiendavaid uuringuid võimaliku kaasuva liigespõletiku osas?