küünarliiges 08.07.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

NN tennisiküünarnukk. Suht loll vigastus, mis jääb piinama tennisemängijate endi sõnul elu lõpuni. Küsimus aga selle ravimetoodika suhtes. On tehtud 2 teatud hormonaalset süsti (selline piimvalge vedelik). Teema on aga tõusnud päevakorda, sest minu üks hea ortopeedist tuttav laidab sellise ravimeetodi maha, öeldes, et seda ei kasutata enam, kuna see suretab aastatega kõõluse ja see läheb lausa mustaks. Ravist on 2 kuud möödas ja küünarliiges enam valu ei tee, küll on käsi kuidagi tuim. Kas vastab tõele, et eelpoolmainitud ravimeetod võib olla hiljem tõsiste tagajärgedega?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Süsti tegija peab olema proff ja mitte süstima kõõlusesse. Kui hormonaalset ravimit süstida kõõlusesse või kõhre, siis tõesti need koed muutuvad rabedaks aja jooksul ja hakkavad ka kergemini rebenema.
Üldiselt siiski hormonaalne süst tõsise epikondüliidi (tennis elbow)puhul väga head efekti ei anna. Käele on vaja anda rahu ja võibolla ka parandada tennisemängu tehnikat?

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Reumatoloogia

Esialgne diagnoos: reaktiivne artriit

Tere,

olen 30-ndates naisterahvas ja mures oma haigusloo arenemise pärast:

1) Apr lõpus jäin tugevasse nohusse, lisandus äge kurgupõletik koos kõrge palavikuga (ca 39°)
Ravi: ...

Vastas dr Kati Otsa

Tere!
Ma ei arva esialgu, et see kindlalt reumatoidartriiit (RA) on. Pigem mingi reaktiivne protsess nn. külmetushaigusele. Kui ta on RA, siis on see haigus algusest peale krooniline ja kestab kogu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi