Sinised sõrmed ja käed 14.04.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi läksid järsku mu käed paiste ja siniseks! Raua sisaldus veres on 7,2! Viga ei leita,käisin isegi vasoloogi juures! Veresete 16! Kas seda on palju?Oskate ehk öelda,kuhupoole pöörduda ja mis analüüse teha veel!

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Reumatoloogi poole.
Rauasisaldusega siin ei maksa seost otsida. Kas käed on püsivalt sinised või tõmbuvad siniseks hoogudena? Tuleks mõelda krüoglobulineemia või Raynaud fenomeni suunas. Reumatoloog peab nägema ja uurima.