kaalu vähendamise vahendid 01.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Palun aidake valida kehakaalu alandamisele kaasaaitavat vahendit. Apteegis on neid palju, mõnda reklaamitakse laiemalt, aga ei tea, kas usaldada "ostetud" tekste (nt. Bio-CLA). Huviline on meesterahvas, 32a, 190cm, 115kg, istuv töö ja autoga sõit, kord nädalas ujumine. Kaal on kogunenud aegamisi 10 aasta jooksul, toitumistavad üsna normaalsed, st ei mingeid hamburgereid ega õhtust õlut, eelistatud kala ja väherasvased road. "Imerohtudesse" ei usu ja ei hakka ka pidama dieeti stiilis 2 liitrit vett ja 2 porgandit. Kas tasub üldse mingeid apteegipreparaate proovida?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Inimesed on erinevad. Mõni on väga skeptiline kaaalualandajate suhtes, teine jälle kiidab taevani.

Ilmselt sõltub nende mõju sellest, kui tugevad on teie "pidurid". St. kas kasutades mõnd paljulubavat preparaati, hakkate end vabamalt tundma ja tasapisi jälle rohkem sööma. Minu arust on niiviisi enamikku kaalualandajatest võimalik "üle süüa".

Esiteks tuleb korrigeerida oma söömisharjumusi, preparaadid võivad olla seejuures abiks, aga ainult abiks.

Dieetide pidamist ei soovita üldse. Nendega panete kõhu kinni ja aeglustate ainevahetust. Pärast sööte selle kõik tasa. Toit peab olema piisavas koguses, mitmekesine ja võimalikult madala kalorsusega.

Lugege ka minu vastuseid eelmistele sellelaadsetele küsimustele, olen seda teemat korduvalt käsitlenud.

Kalle Kurvits