Zyrtec JA Clarityn 10.12.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Küsisin teilt hiljuti rohtu allergia osas (kasside vastu).

Suured tänud informatsiooni eest! Printisin kohe rohtude kohta vastava info välja ja kodus hoolega lugesin. Kuid kahjuks ei saanud ma suurt midagi sellest jutust aru. Kas nüüd mina olen nii rumal, või milles asi. Kokkuvõtteks ei saanud ma nendest keerulistest sõnadest siiski oma küsimusele vastust. Nüüd ma tean, et on olemas vastavad rohud ja mis nende nimed on, kuid siiski on ilma vastuseta minu jaoks järgmised: 1. millal rohu peab sisse võtma (tund, kaks... , päev enne)?

2. kui kaua seda võtma peab(päev, nädal, kuu)?

3. kui palju peab rohtu võtma (üks, kaks, kolma) ja mitu korda päevas.

4. kuidas on seos alkoholi ja suitsetamisega?

Nüüd vist on kõik, kui on veel mõni tarkusetera, mida tasub teada, siis informeerige.

Oleksin väga tänulik, kui saaksite mulle vastata, nii et ka lihtinimene, kes meditsiini pole õppinud, aru saaks.

Ette tänades,

Ene

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Allergia (ülitundlikkus) ei ole ravitav lihtsal viisil. Need rohud ainult pärsivad (suruvad maha) allergilist reaktsiooni. Sisse võetakse neid 1 kord päevas, kellaaeg pole tähtis, Claritini soovitatakse võtta enne sööki. Ei pea võtma pidevalt kui ohtu allergia tekkeks ei ole, näiteks kui te olete allergiline paju õietolmule, aga paju ei õitse parasjagu. Kasutamise info on kasutusjuhendil siiski kirjas, lugege ikka edasi, mis siis kui mõni sõna algul on võõras. Ka vastunäidustused ja kõrvaltoimed on kirjas samas infos. Mida pole märgitud, ei maksa karta (suitsetamise mõju). Alkoholi tarvitamisel tuleb olla alati ettevaatlik.

Ravimi ostate ikkagi apteegist. Kõige parem on kui apteeker enne ravimi ulatamist selgitab seda infot, paluge tal seda teha, see ongi tema põhitöö, mitte üle leti ulatamine.

Kalle Kurvits