Lakinal geel 14.09.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Ostsin Teie apteegist Lakinal geeli ,herpese raviks .Olen hädas nii huule

herpese kui ka genitaalherpesega.Ega te ei osak öelda kas Lakinal geeli

võib kasutada ka genitaalherpese puhul või aitab ta siiski ainult huule ohatise

puhul.Küsisin juba sama asja naha ja suguhaiguste rubriigist,kust sain vastuseks,et Lakinal geel pole eestis registreeritud ravim ja seetõttu jäädaks vastus võlgu.Genitaalherpese puhul otsin loodusliku ravi seetõttu,et planeerin

rasedust ja Zovirax ei julgeks kasutada.Oleksin väga tänulik kui soovitate veel midagi loodusliku.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Lakinal ei olegi ravim ega isegi ravimisarnane vaid melissi sisaldav loodustoode. Seega seda ei peagi registreerima nagu ravimit. Ka kasutamisinfo on palju lakoonilisem: "Kasutatakse külmavillide, herpese korral, ainult välispidiselt, hõõruda 1-2 mm kihina 4 korda päevas kahjustatud kohale, pool tundi pärast seda mitte süüa ega juua."(viitab siiski ainult huuleohatisele)

Lakinali kasutamine limaskestadel (genitaalidel) ei ole ilmselt ohtlik, kahtlen aga kas tulemuslik.

Teema genitaalherpes ja rasedus on aga hoopis günekoloogi ala. Oma tarkusega arvan, et genitaalherpest saab ravida/leevendada ainult suukaudsete tablettidega ja soovitan seda ka teha, lükates võimaliku rasestumise veidi edasi. Kindlasti on herpes ise lootele ohtlikum kui ravim. Eriti ohtlik on raseda esmane nakatumine, teie aga ei ole ju veel rase, aga olete nakatunud.

Soovitan esitada küsimus raseduse ja genitaalherpese kohta dr. maie Välile, kes vastab kliinik.ee rubriigis "naistehaigused"

Kalle Kurvits