arvamus 12.06.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Olen lugenud palju Teile esitatud küsimusi ja väga tähelepanelikult vastused. Silma jäi selline asi : Te tihti kasutate väljavõtteid patsiendi lehest, kus on kirjas väga õiged ja vajalikud asjad, kuid sellega seoses tekkib küsimus, kas Teil oma kogemusi pole? Ma arvan, et inimestele, kes esitavad Teile küsimusi oleks huvitav teada Teie professionaali arvamust. Aga infolehte nad oskavad lugeda ise. Pigem inimestel tekkib probleem selle mõistmisega. Austusega , Anna.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimite puhul on esmatähtis patsiendi infoleht ja selle lugemist ma püüan inimestele õpetada. Oma kogemuste najale võib toetuda arst, kes ravib konkreetset patsienti ja avalikus meedias ei peaks kirjeldama seda.
Ravimi tootja juhenditest erinevate arvamuste avalik kirjeldamine inimese poolt kes konkreetset ravi ei teosta ega jälgi, on väga ohtlik praktika, uskuge mind.
Tõepoolest, kui inimesed loeksid enne küsimist ise läbi ravimite kasutusjuhendid, ei peaks mina neid siin ümber jutustama.

Ja lugege veel, küllap leiate piisavalt ka minu oma arvamusi.

Kalle Kurvits