Punetised 09.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 2.kuud rase. Murelikuks teeb teadmine punetistest - olen kuulnud, et tegemist on väga ohtliku haigusega, eriti esimesel trimestri ja kohati ei pidavat ise arugi saama nimetatud haiguse põdemisest.

Millised on selle haiguse sümptomid ja kas on võimalik ka raseduse ajal midagi profülaktilist ära teha.

Ette tänades Karin

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Katrin !

Olen Teie küsimusega koheselt kursis, kuid vabandan hilinemise pärast. Viibides Euroopa Kontratseptsiooni Kongressil ei õnnestunud avada parooli.

Oma kaebustest rääkige arstile või ämmaemandale. Viirushaiguste profülaktikaks on kokkupuute vältimine haigetega, sage ruumide tuulutamine, viibimine värskes õhus, immuunsuse tõstmine õige toidu, puhkuse jm.-ga. On võimalik teostada veenivere analüüs (80.-), et saada teada, kas olete punetisi põdenud. Siis ei ole vaja muretseda, kuna tekib immuunsus.

Naistearst Galina Litter

tel. 6052 739, -715