Emaka toonus 03.09.12 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Rasedus 12 nädalat. Käisil eile ujumas ning tundisn, et emakas on natuke pinges. Peale paari minutit puhkasin ja üritasin lihaseid lõdvestada, kuid seistes jahedas vees, hakkas külm ning emakas tõmbus päris kõvaks.
Kas toonuses emakas võib ohustada loodet? Kui näiteks emakas oli toonuses ca 10 minutit?
Olen esmarase ja natuke mures. Sest siiani ei ole midagi sellist varem kogenud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 28-aastane. Vastab tõele, kuna kirjutate "Olen esmarase ja natuke mures", selline mure ongi enamasti esmasrasedatel. Järgmisel korral tulge lihtsalt külmast veest välja. Toonuses emakas ohustab loodet vaid siis, kui toonus on pikk, kestab kaua või on hoovalud, mis korduvad ja kestavad kaua, siis tilgutatakse haiglas ravimeid, mis toonuse lõpetavad. Hetkel ei peaks muretsema. Tarvitage ikka vitamiine rasedatele, foolhapet väärarendite profülaktikaks, külastage loenguid rasedatele.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt