Punetised 09.11.10 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Selline küsimus, et planeerime kolmandat last. Kuu aega tagasi lasin teha sessioonse gripi vaktsineerimise, küsimus punetiste osas- kui lapsepõlves on vaktsineeritud, kas uus vaktsineerimine on vajalik? Kas vereproov annab sellekohase vastuse?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Reeglina ei pea uuesti vaktsineerima. Vereproovis saate teada, kas teil on antikehi või ei. Polikliinkus saate seda kontrollida vaktsineerimiskabinetis. Dr Kadastik