positiivne doubletest 17.05.00 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27 aastane naine, kahe lapse ema. praegu ootan (planeeritud ja soovitud kolmandat last, raseduse nädalaid 16-17. eelmisel nädalal sain kätte doubletesti vastused, mille kohaselt on mul suurenenud risk sünnitada downis ündroomiga laps. Arst suunas edasi lootevee uuringule, mille saan teha 2 nädala pärast, kuna analüüse tehakse vaid ühel päeval nädalas ja järgmisel nädalal pakutud päeval ei ole mul võimalik minna. analüüsi tulemused saaksin rohkem kui kuu aja pärast.
uurin, kas doubletesti tulemusi oleks võimalik mõne muu testi abil kontrollida kiiremini, kui kuu aja pärsast saabuva lootevee analüüsi tulemustega? On olemas ka tripletest ja UH uuring, kas ei oleks võimalik teha vahepeal ära need uuringud, et lisainfot saada või ei ole see otstarbekas? Minu oma günekoloog neid lisauuringuid vahepeal vajalikuks ei pidanud, aga uurin siiki nö teisest arvamust.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere
Vabandan hilise vastuse pärast, viibisin konverentsil, kus interneti kasutamine ei olnud võimalik.
Tavaliselt Tartus tehakse kohe (geneetikakeskuse labori poolt) Triple test kui Double testi vastus on nn piiripealne. Et Triple test annab täpsust juurde ainult mõne protsendi ulatuses, siis on võimalik, et Teie puhul ei olnud see vajalik. Ultraheli uuring tehakse alati enne lootevee proovi võtmist. Kui markerite alusel on Teil suurem risk sünnitada Downi sündroomiga last (see ei tähenda, et Teie laps on kindlasti haige) , on täpsustamiseks kõige kindlam meetod siiski lootevee uuring.
Edu ja jõudu Teile soovides Aire Sekavin