Verine voolus 14.08.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on mureks verine voolus raseduse ajal, enamasti tumepruunikas määriv voolus, kuid vahel ka heledam ja natuke rohkem. Raseduse suurus on 16 nädalat. Olin ka haiglas paar päeva ja tehti mitmeid uuringuid (UH, vere- ja uriinianalüüs, läbivaatus), kuid mingit patoloogiat ei leitud. Olen olnud mitu nädalat haiguslehel, kuid mingit muutust ei ole. Arstilt pole ka eriti mingeid soovitusi, ega selgitusi kuulnud. Aeg-ajalt on ka mingi kummaline valu ühel pool munasarja kohal, mis kestab ca 15-20 minutit ja on päris tugev. Olen üsna mures, kas ei ole võimalik mingite uuringutega välja selgitada, milles probleem? Millest selline voolus ja valu võib olla tingitud? Mida ma ise saaksin teha, et olukorda parandada? Kui kaua selline probleem võib kesta, raseduse lõpuni? Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kindlasti peaks tegema ultraheli uuringu. Veritsus võib olle tingitud näiteks platsenta madalast paiknemisest. Põhjusi võib olla ka teisigi.Peate kindlasti põöörduma arstile ja täpsustama. Üheks põhjuseks võib olla ka tupepõletik.