Ovulatsioon ja voolus 24.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Ühes 20.03.2001 vastuses Te kirjutate, et kõige parem viljastumise aeg on basaaltemperatuuri langemise päeval ja esimesel temperatuuri tõusu päeval. Olen seda järginud, eelmisel kuul ei rasestunud . Sellel kuul veel ei tea, kas õnnestus. Temperatuur oli kuni tsükli 9 päevani 36,8. 10-ndal päeval oli 36,6 (olin vahekorras), 11-ndal päeval 37,1 . Toimus nagu loodetud tõus.Kuid praegu olen ärevuses sellepärast, et nüüd 3 päeva hiljem on tekkinud (kirjanduses väidetavalt) ovulatsioonile iseloomulik veniv munavalge sarnane voolus.Alakehas õrn valu, ka peavalu. Kas ovulatsioon toimus siiski alles nüüd? Kumbat tuleb rohkem arvestada, kas temperatuuri või voolust. Kujutan ette, et Te vastaksite mulle praegu nii, et mis Te muretsete, katsetage täne jälle, kuid kahjuks elukaaslane on nädal aega ära. Kas tõesti läks sellel kuul jälle luhta?

Üks õnnetu.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kõige täpsemalt saate määrata ovulatsiooni toimumise aja vastava ovulatsioonitestiga. Sella saate osta apteegist. Ärge kaotage lootust ,kui ka selle tsükli korral Te ei rasestu. Terve naine peaks rasestuma ühe aasta jooksul, kui ta seda soovib. Basaaltemperatuuri tõus toimub kui moodustub kollaskeha (seega on ovulatsioon juba toimunud). Spermatosoidid võivad olla naise suguteedes eluvõimelised vähemalt 3 ööpäeva, munaraku eluiga peale ovulatsiooni on ainult 20 tundi. Seetõttu rasestumise tõenäosus ongi kõige suurem just päev enne ovulatsiooni (tõenäosus 60-70 %). Edu Teile.