emaka toonus 10.02.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on rasedust 38+2, viimasel paaril õhtul ja isegi päeval kipub kõht ilma valuta toonusesse minema. Aitab soe vann või lamamine. Toonus püsib seistes või kõndides. Kas selline toonus võib olla ohtlik?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Enne sünnitust 1-2 nädalat esinevad ettevalmistavad emaka kokkutõmbed, mis on tavapärane. Mõnda aega on emakas toonuses, mis möödub. Kui emaka kokkutõmbed muutuvad korrapärasteks, siis tegemist regulaarse sünnitustegevusega. DR Kadastik