steriliseerimine 16.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere.Olen 38a,3lapse ema.olen võtnud triregol tablette,nüüd olen võtnud mõttesse lasta ennast steriliseerida.Praegu on tsükkel väga korrapärane.Neiuna ja ka spiraaliga olid päevad 7päeva ja vere rohked.Kardan et peale oppi võib tsükkel taas muutuda selliseks pikaks.See on ainus põhjus miks ma kõhklema hakkasin,aga opi päevani on veel mõni päev.lugupidamisega E.K.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere E.K.
Munajuhade läbilõikamine ei muuda menstruaaltsüklit. Seega, kui Teil enne pillide kasutamist olid pikad vererohked menstruatsioonid, on võimalik, et peale pillide kasutamise lõpetamist endine tsükkel taastub. Pidage veelkord nõu oma arstiga, võib olla oleks parim vahend Teile hormoonspiraal.
Tervitades Aire Sekavin