ovulatsioon ja basaal 14.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 37-aastane naine,kes planeerib kolmandat last.Juunikuus tehtud puhastus( anembrüonia),tsükkel 31-33 päeva.Kolm kuud möötnud basaali ja mis välja tuli- tsükli esimene pool temp.36,3 ja töus on olnud juba 3 kuud järjest 18 päeva enne oodatavaid päevi ( töusis 36,6 peale).Tegin eelmisel kuul ka OV testi.Sama tulemus: eelviimased päevad 10.-15.10 ja temp.töus ja 2 ühetugevust triipu testil juba 24.10.Viimased päevad algasid 10.11. Kas see pikem tsükli teine pool on normaalne? Kas peaks pöörduma arstile sellega?
Ja teine küsimus: mul pole ka tsükli teisel poolel kunagi temp. töusnud rohkem kui 36,7 peale max. Lugenud igalt poolt ,et peab olema üle 37?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 37-aastane naine!
Teie kirja lugedes hakkab Teist kohe kahju, olete nii palju muretsenud ja mõõtnud basaaltemperatuuri 3 kuud.
Kuna juunis oli peetunud raseduse tõttu emaka õõne puhastus, siis oleks arukas 3-6 menstruaaltsüklit "puhata", kosuda ja mitte rasestuda.
Ovulatsioonitestidest piisab kaasajal.
Võiksite jaanuarisse planeerida plaanilise naistearsti külastuse. Et mitte tegelda ennustamisega, peaks uurima naissuguhormoone mõlamas faasis ja korduvalt.
Puhake, lõõgastuge, minge SPA-sse koos mehega elu nautima, mõelge millelegi muule ilusale. Siis võib rasedus saabuda ka spontaanselt.
G.Litter
www.naistearst.ee