peale puhastust 16.09.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp. Galina Litter

Mul tehti 8.08 puhastus. Päevad ei ole siiani hakanud, täna on juba 40. -nes päev ja mingeid märkegi pole. Rasedustesti tegin ka igaks juhuks - negatiivne. Kas selline kõikumine on normaalne? Peale puhastust määris väga nõrgalt 5. - ndal päeval. Tsükli keskmine on 31 päeva.
Kas see,et olin mõned päevad veidi haiglane, palavik 37,3, nohu jne., ka mõjutab?( Kõht ei valuta).

Tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Milline oli emakaõõne puhastuse näidustus?
Kui oli soovimatu raseduse katkestamine, siis peaks oodatav menstruatsioon saabuma 4-6 nädala pärast. Kui menstr. ei saabu 6 nädala pärast, peaks pöörduma naistearstile ja hommikusest uriinist tegema rasedustesti.
Tegemist võib olla menstruaaltsükli häirega peale abrasiooni.