Mure tervise pärast 13.05.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 23a. neiu ja soovin last, kuid mulle teeb muret minu tervis. Mul on skolioos ja seetõttu selg alatihti haige ja väsinud, raseduse ajal on ju isegi tervetel naistel seljaga probleemid, mis siis minust veel saab. Teiseks on mul aastaid peavalud, söön peaaegu iga päev tablette. Kuna käin tööl (olen sekretär), siis pabistan, kuidas suudan raseduspuhkuseni vastu pidada. Kas on võimalik varem ka puhkusele jääda, kui tõesti ei suuda enam töötada?

Ette tänades

Kaire

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te olete haige, siis kindlasti on võimalik raseduse ajal teile anda töövõimetuslehte. Kõik oleneb haigusest. On naisi,kes kogu rasedus on lehel kuni dekreedini.