Rasedus ja herpes 26.03.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Plaanime abikaasaga pisiperet looma hakata ja tahaksin kindlasti loomulikult synnitada.Nyyd aga lugesin,et herpese puhul tehakse kindlasti keiser. Asi nimelt selles,et arvan,et mul see kole haigus kyljes on,kuid pole kunagi selle murega arsti juurde láinud. Viimati esines herpese tunnuseid yle 2 aasta tagasi. Kas on v6imalik,et ákki see ei olnudki herpes? Kas nt.seen v6ib ka sarnaseid symptomeid omada? Ning juhul,kui see ikkagi on herpes,kas oleks siiski v6imalik ise synnitada?

Ette tánades...

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui on herpese lööve genitaalidel raseduse lõpus, sel juhul tuleks keiser. Kui olete kunagi läbipõdenud herpese, siis see pole küll mingi näidustus operatsiooniks. Põdemine küll ei mõjuta mitte kuidagi lapse tervist. Ohtlik on kui saate nakkuse raseduse ajal või tekib retsidiiv. Samas on võimalik raseduse ajal ravida. Nii et muretsemiseks pole põhjust.