Sünnituste vahe 16-18 aastat? 18.09.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui mul on olnud mitmeid põiepõletikke, mis küll lõpuks pika järelraviga välja täielikult välja raviti ja kui mul on esinenud hemoroide, kas on täiesti võimalik, et need välja löövad, kui rasedaks peaksin jääda, või edaspidises elus on mul hemoroididega veel rohkem häda seoses sünnitusega. Kas naise jaoks on see väga halb, kui kahe sünnituse vahe on 16-18 aastat? Muidu olen heas füüsilises vormis, on üks laps(15-a.) ja praegu olen ise 35-ne. Tänan vastuse est!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Hemorroidid võivad ägeneda seoses rasedusega, seega võiksite külastada kirurgi ja täpsustada nende seiskorda. On olemas mitmeid kreeme jne samas kirurgiline ravi on väga hea. Kui sünnituste vahe on nii pikk nagu teil on, siis võiks teid vaadata kui esmasünnitajat. See tähendab, et sünnitus võib olla pikem(loomulikult pole see reegel). Kui vahe on lühem, siis teine sünnitus kulgeb reeglina lühemat aega.