rasduse katkestamine 16.07.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

mul on menstruatsioon hilinenud nädal aega, käisin arsti juures ja sain abordi ajaks alles 25.07.01.eelmise mens.algus oli 08.06.01, kas teie arvates on võimalik veel mini abort või mitte ja kumba te rohkem soovitate-kas narkoosiga või ilma...ja veel selline küsimus , mis on keskmiselt abordi tegemise hinnad, kuna unustasin selle küsimata...

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui Teie menstruatsioon oli 08.06.01 ja abordi tegemise aeg on 25.07.01 ei ole enam võimalik teha miniaborti.

Et raseduse katkestamine on enamusele naistest raske psühholoogiline probleem , olen soovitanud rasedust katkestada narkoosis. Raseduse katkestamise protseduur on mõlemal juhul täpselt samasugune (k.a. tüsistuste võimalus).

Riiklikes haiglates on kindlustatud naisel vaja maksta 312 krooni, olenemata sellest millist valutustamise meetodit kasutatakse.