Rasedusest hoidumine 01.12.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mis aegadel alates menstruatsiooni viimasest päevast on rasestumisoht ja millal on see väiksem? Kas see on siis täiesti välistatud? Milliseid vahendeid saab retseptita (mitte kondoom)?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Füsioloogilist meetodit saab kasutada vaid siis, kui on väga täpne m.tsükkel.
Rasestumine peale ovulatsiooni toimumist on praktiliselt võimatu. S.t. päevad enne oodatavat menstruatsiooni on soovimatu raseduse suhtes "ohutud".
2. Rasedust saab välistada vaid hormonaalsete meetoditega nende õigel tarvitamisel: antibeebipillid või hormoonspiraal
3. Käsimüügist saab Pharmatex tupekreemi, tupekuulikesi jm.
Ehk on saadaval ka C-film Luccini.